• تلفن : 88799175 - 021
  • ایمیل: info@damptech.ir

به وبسایت ما خوش آمدید

شرکت بهساز اندیشان تهران در سال 1381 با حضور جمعی از فارق التحصیلان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف و با رویکرد ارایه خدمات مشاوره مهندسی ، طراحی و اجرا در پروژه های خاص و پیچیده تشکیل گردیده و طی چند سال گذشته موفق شده است با همکاری با شرکت های مشاور و پیمانکاری بزرگ داخلی و خارجی ، با بهره گیری از کارشناسان متخصص خود در پروژه های مهم کشور حضور داشته و خدمات مهندسی و اجرایی درخشانی را در این زمینه ارایه می نماید. از جمله فعالیت های شاخص شرکت بهساز اندیشان تهران طراحی و اجرا با استفاده از تکنولوژی های نوین لرزه ای مانند میراگرهای لرزه ای و جداسازها می باشد. در زمینه تامین تجهیزات ، این شرکت نماینده انحصاری شرکت DAMPTECH دانمارک به عنوان شرکت پیشرو در ساخت میراگرهای اصطکاکی می باشد. میراگرهای اصطکاکی – دورانی DAMPTECH در زمینه جدیدترین و بی نقص ترین تکنولوژی های موجود در زمینه میراگرها می باشد.

تاریخچه میراگرهای اصطکاکی

اولین ثبت اختراع رسمی میراگرهای اصطکاکی به قبل از سال 1950 برمیگردد. تاریخچه این میراگرها بسیار طولانی بود و انواع این سیستم برای اهداف گوناگون طرح و تولید شده است. طی گذشت سال ها انواع این میراگرها برای اهداف سازه ای و مکانیکی مختلفی ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است. انواع این میراگرها توسط افرادی نظیر کونستانتینو ، رینهورن ، پوپوف ، پال ، معلا و شرکت هایی مثل تکتون، پال، سومیتومو و دمپتک ساخته شده است که در ادامه نمونه هایی از آنها آورده شده است. انواع این میراگرها در مقاطع مختلف زمانی در سازه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که با گذشت زمان سیستمهای جدید با هدف ارتقاء عملکرد و رفع نواقص میراگرهای قدیمی ابداع و تولید شده اند.

سیستم‌های اولیه هر یک دارای ایراداتی بوده اند که به همین دلایل بسیاری به مرحله استفاده وسیع و صنعتی نرسیده و در مراحل ابتدایی تولید متوقف شده اند. در مدلهای جدید تر محققان سعی نمودند ایرادات مدل های پیشین را برطرف نمایند. میراگرهای اصطکاکی انتقالی بطور عام دارای نقاط ضعفی به علت نوع مکانیزم خود می‌باشند که از آن جمله می‌توان به حساسیت به ایجاد آلودگی و یا خوردگی در دراز مدت در سطوح خارج از سطوح اصطکاکی موجود در حالت فعال نشده اشاره نمود. میراگر اصطکاکی دورانی دمپتک به عنوان نسل جدید میراگرهای اصطکاکی موفق به رفع این نقاط ضعف باقیمانده در میراگرهای انتقالی شده و در مدت زمان کوتاهی در پروژه های با اهمیتی در نقاط مختلف جهان از جمله چندین پروژه در کشور ژاپن از جمله در بلندترین برج ساختمانی کشور مورد استفاده قرار گرفته است. شرح مختصری در این باره در ادامه آمده است.